Výhody roštov

VÝHODY KOMPOZITNÝCH MRIEŽKOVÝCH ROŠTOV ALPINAGRATE

1. Odolnosť voči korózii a chemikáliám

Korózia je najväčším problémom priemyslov, ako sú napríklad chemický, oceliarsky, potravinársky, spracovanie odpadových vôd a vody, atď. Ulohou ALPINA GRATE EUROPE je najmä poskytnúť bezpečné, trvanlivé, ekonomické a bezstarostné riešenia v prostredí, kde chemikálie alebo iné korózne činitele pôsobia na kov, drevo a podobné materiály. V konštrukciách našich produktov ALPINAGRATE je možné závislosti od prostredia použiť živice ako napr. ortoftalovú polyesterovú, isoftalovú polyesterovú, vinylesterovú alebo fenolickú.

2. Veľký pomer sily ku váhe

ALPINAGRATE sa vyrába ako zloženina spojitých sklolaminátových vlákien a vysokokvalitnej živice. Materiál je pevný a je o viac než polovicu ľahší ako oceľový mriežkový rošt, čo umožňuje jednoduchú demontáž a montáž bez použitia ťažkých zariadení a so zníženým nebezpečenstvom pri ručnej obsluhe.
Ak je správne namontovaný, ALPINAGRATE splňa predpísané požiadavky na záťaž pre oceľ a je odolnejší voči nárazom než kov.

3. Odolnosť voči nárazom

Odolnosť voči nárazom ALPINAGRATE umožňuje opakované ohýbanie bez trvalej deformácie. Záťaž môže spôsobiť istú mieru ohýbania. Na rozdiel od kovových mriežkových roštov, sklolaminát má dobrú pamäť, preto ak sa daný objekt odstráni, sklolaminátový mriežkový rošt sa vráti do pôvodnej polohy.

4. Ohňovzdornosť

ALPINAGRATE boli preskúšané v súlade testami ASTM E-84 tunelový test. V závislosti od typu živice dosahujú hodnotenie šírenia ohňa Coass 1 v rozmedzí 5-25 alebo menej. Výsledky testov sú dostupné na požiadanie. Použitím dodatočných doplnkov možno uspokojiť špeciálne požiadavky na spomalenie horenia.

5. Ergonomický

Zamestnanci pociťujú únavu po celodennom státí na tvrdom betóne alebo ťažkých neprispôsobivých oceľových plošinách. ALPINAGRATE je vynikajúcim riešením, ktoré zmenšuje záťaž chrbta, nôh a chodidiel pracovníkov. Prirodzená elastickosť tohto produktu zvyšuje pohodlie pri státí aj počas dlhšieho času a tým zmenšuje pracovníkovu únavu. Zdokonaliť to môžu plastové vložky, ktoré zvyšujú pružnosť.

6. Protišmykový

Pošmyknutia a pády sú najčastejším nebezpečenstvom v mnohých odvetviach priemyslu, ktoré spôsobuje zranenia a stratu pracovných dní. ALPINAGRATE sú dostupné s konkávnym alebo pieskovaným povrchom. Oba poskytujú výnimočnú protišmykovosť v mokrom alebo mastnom prostredí a postupne znížili počet pošmyknutí a pádov v priemyselných zariadeniach. Oba tiež prevyšujú minimálne požiadavky hodnotenia „malého šmykového potenciálu“, ktoré boli stanovené v britskej Slip Resistance Group Guide 2009.

7. Životnosť

ALPINA GRATE EUROPE garantuje viac než 30-40 ročnú životnosť.

8. Bez údržby

Namontujte ich a zabudnite na ne.ALPINAGRATE sa ľahko čistia. Vďaka otvorenej sieti prepadáva odpad cez panel mriežkového roštu, a tak zabraňuje nebezpečnému nahromaďovaniu na vychádzkovom povrchu. Je odolný voči korózii a farba je stála vďaka odolnosti voči UV-žiareniu.

9. Bezpečnosť

ALPINAGRATE sú vďaka IZOLAČNÝM vlastnostiam ideálne pre elektricky rizikové miesta, keďže fungujú ako izolant. Vďaka svojím NEMAGNETICKÝM vlastnostiam je možné použiť mriežkový rošt v jemných montážach, kde by sa základné magnetické vlastnosti kovového mriežkového roštu mohli javiť ako problematické a nebezpečné. NEISKRIVÝ ALPINAGRATE je ideálne vhodný na montáž na miestach, kde sa môžu vyskytovať horľavé plyny a náhodný pád náradia na oceľovú mriežku by mohol vytvoriť iskry.

10. Cenová priaznivosť

Počiatočné obstarávacie náklady FRP mriežkového roštu sú porovnateľné s oceľovým mriežkovým roštom, ale ku skutočnej úspore dochádza vďaka výnimočnej životnosti a nulovým nákladom na údržbu. Montážne náklady sú zvyčajne tiež nižšie ako pri oceľových mriežkových roštoch


Akákoľvek ľubovoľná farba

Farba sa vytvára rovnomerným viazaním pigmentu a živice pri ich vzájomnom namiešaní, a nevybledne ani nebude vyžadovať náter.

Svieže farby

Svieže farby nielen vylepšujú vzhľad pracovného prostredia, ale zlepšujú aj efektívnosť práce.